Akumulatory żelowe w zasilaczach awaryjnych UPS.

Last modified date

Do poprawnego działania całego urządzenia potrzebna jest jednoczesna wytrzymałość niemalże każdego podzespołów - ryzyko awarii skomplikowanych urządzeń jest znaczniejsze niż łatwych konstrukcji opartych na niewielkiej liczby zależnych od siebie podzespołów. Sieć elektryczna służąca do dostawy mocy to złożony porządek, w którym czasem poszczególne detale odmawiają posłuszeństwa. Powodów niestabilności zasilania może zostać mnóstwo, od awarii urządzeń odpowiedzialnych za przewożenie oraz przetwarzanie mocy elektrycznej po fatalną pogodę czy akty wandalizmu.

W obecnym świecie opartym na metod, uzależnionym od sprawnej komunikacji istnieje wielce ogromna ilość jednostek krytycznych dla sprawnego funkcjonowania całego systemu. Tam wszędzie gdzie niezawodność dostawy energii oferowana przez sieć energetyczną jest niewystarczająca stosuje się zasilacze awaryjne - UPS (zobacz).

Przełączenie na zasilanie akumulatorowe

Zasilacz UPS umożliwia utrzymywanie ciągłości pracy głównych sprzętów - alarmów, systemów bezpieczeństwa itp. Zasilacz UPS nie może jednak wykonywać pracę bez końca w systemie awaryjnym - bateryjnym.

UPS w domu

W domowych warunkach , a oprócz tego nieznacznych wydziałach perfekcyjnie sprawdzają się niezbyt duże zasilacze awaryjne skierowane do podtrzymania pracy jednego zestawu komputerowego. To całkiem w większości ostatnia linia obrony w sytuacji zaniku zasilania. Z powodu na bezpośrednie sąsiedztwo , a oprócz tego użycie tylko na potrzeby pojedynczego urządzenia skuteczność taniego, małego zasilacza UPS niejednokrotnie jest wyższa niżby urządzeń z wysokiej póki (działających na rzecz podtrzymania całej grupy urządzeń, w większości z dala od zasilanych urządzeń).

admin