Wiatr i woda - żywioły, które zachęcają nas do różnych sportów.

W sporcie oprócz adrenaliny, jaką daje określona dyscyplina sportu ważne jest konfrontacja z własną siłą, czy też słabością oraz bezpośredni kontakt z żywiołami. To, co ludzi pociąga w sportach ekstremalnych to walka nie tylko z własnym ciałem, ale i przyrodą, natura, która na każdym kroku udowadnia, że jest od człowieka silniejsza. Dla wielbicieli sportów wodnych to wiatr i woda jest uosobieniem potęgi matki natury, to one sprawiają, że tętno przyspiesza, a adrenalina daje niezłego kopa. Kiedy woda zalewa twarz, a wiatr targa każdy fragment ciała i każdy pojedynczy mięsień - wtedy najpełniej czuje się cud istnienia. Wiatr i woda to jest to!

Z kolei dla wielbicieli sportów związanych z lataniem takich jak szybownictwo, paralotnie, para-moto-lotnie, skoki spadochronowe, sport wiąże się nie tylko z konfrontacja z siłą wiatru, ale i z własnymi lękami przed przestrzenią, skokiem, lotem. Tego rodzaju sporty nazywa się ekstremalnymi, ponieważ ich uprawianie wiąże się ze sporym niebezpieczeństwem. Ich uprawianie wiąże się nie tylko ze dobrą sprawnością fizyczną, ale i umiejętnością zachowania zimnej krwi oraz podejmowania szybkich decyzji.

Pływanie na rowerku wodnym zasadniczo różni się o coraz bardziej popularnych sportów wykorzystujących siłę wiatry takich jak na przykład windsurfing, kitesurfing itd. Dużą popularnością cieszą się lekcje kitesurfing, bowiem opanowanie podstaw tego sportu nie jest trudne i wymaga zaledwie kilkunastu godzin. I co ważne w coraz większej liczbie miejsc można spotkać wypożyczalnie sprzętu wodnego. Może być zatem kitesurfing wypozyczalnia, która w okresie nauki zapewni odpowiedni sprzęt, który w sprzedaży jest dość drogi.